O Nas – Juna Minerals & Rocks

 

 logo muzeum

 

Firma powstała w 1989 roku jako owoc pasji mineralogicznej jej założyciela Juliusza Naumowicza. Od początku istnienia zajmujemy się pozyskiwaniem oraz przetwarzaniem kamieni ozdobnych.

  Tradycje poszukiwania i przetwarzania bogactw naturalnych w Sudetach sięgają średniowiecza. Nawiązując do nich reaktywowano w 1999 roku Sudeckie Bractwo Walońskie.  Bractwo ma za zadanie popularyzować wiedzę mineralogiczną oraz kultywować tradycje Walońskich poszukiwaczy skarbów gór.

Od 1995 roku prowadzimy Muzeum Ziemi JUNA w Szklarskiej Porębie. Prezentujemy  w nim barwną kolekcję minerałów z Polski oraz ze Świata zbieraną z mozołem przez członków Bractwa Walońskiego.  W wyniku pożaru, który wybuchł na początku 2015 roku, budynek i kolekcja w znacznym stopniu zostały zniszczone. Dzięki pomocy i zaangażowaniu wielu osób udało się otworzyć , na początku lipca 2015 roku, w Karpaczu, nową wystawę – Skarby Ziemi JUNA w Dworze Liczyrzepy. Prezentujemy na niej ocalałe z pożaru eksponaty oraz prywatne okazy wspierających nas kolekcjonerów.

Nasza główna siedziba Muzeum Ziemi JUNA – Strażnica Walońska w Szklarskiej Porębie została odbudowana i ponownie otwarta dla zwiedzających w 19 rocznicę powstania Sudeckiego Bratwa Walońskiego – 19. 09. 2018 roku o godzinie 19:19.

Zapraszamy do odwiedzenia naszych wystaw w Karpaczu i w Szklarskiej Porębie.

Skarby Ziemi JUNA w Dworze LiczyrzepySkarby Ziemi JUNA w Dworze Liczyrzepy

ul. Obrońców Pokoju 4b, Karpacz

www.skarbyziemi-juna.pl

@SkarbyZiemiJuna

muzeum-1024x706

 

Muzeum Ziemi JUNA – Strażnica Walońska

ul.Jeleniogórska 9, Szklarska Poręba

www.muzeumziemi-juna.pl

@MuzeumZiemiJuna